شبکه اجتماعی صنعت گران کشور


ابزار
یراق ایمنی
پیچ و مهره ماشین آلات CNC
ادوات کشاورزی و صنعتی سنگ و مصالح ساختمانی
الکتریکی و روشنایی مواد اولیه و لوازم باغبانی
الکترونیک و دوربین حفاظتی آسانسور و الکترومکانیک
لوازم بهداشتی ساختمان رنگ و رزين

قیچی سیم‌بر دستی و مکانیکی
1398/04/26

قیچی سیم‌ بر یا سیم‌ چین وسیله‌ ای مکانیکی است که به منظور قطع کردن و بریدن سیم‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بازوهای برنده تیغه و v شکل قیچی‌ های سیم بر چون از دسته خیلی کوچکتر هستند، به عنوان اهرم میزان قدرت برندگی این نوع قیچی‌ ها را دو چندان کرده‌ اند.

سیم‌چین وسیله‌ای مکانیکی است که بیشتر در الکترونیک و برق کاربرد دارد. از آن برای بریدن و لخت کردن سیم و کابل استفاده می‌شود در الکترونیک برای بریدن پایه‌های اضافی قطعات الکترونیکی بعد از لحیم کاری از سیم چین‌ های ظریفی به نام سیم چین مینیاتوری استفاده می‌شود.

هر چند از سیم‌ چین برای لخت کردن سیم هم ممکن است استفاده شود، اما از آنجایی که ممکن است رشته سیم را زخمی کند باید از اینکار تا حد ممکن اجتناب کرد و برای لخت کردن سیم از سیم لخت کن استفاده نمود.

سیم‌چین‌ ها معمولاً در دو نوع ساخته می‌شوند، سیم‌چین‌ هایی که از پهلو سیم را قطع می‌کنند و سیم‌چین‌ هایی که به وسیله نوکشان سیم را قطع می‌کنند.قیچی کابل بری

برای برش کابل نیز قیچی‌ های مخصوصی وجود دارد که متناسب با قطر خارجی کابل‌ ها ساخته شده‌ اند. تیغه‌ های این قیچی تعویض‌ پذیر و قابل تیزشدن هستند و از فولاد ساخته می‌شوند.

دسته بندی : ابزار دستي و گاراژی
کلمات کلیدی : قیچی سیم‌بر, ابزار دستی, ابزار مکانیکی, تالارتوزیع
آیکون مرورگر آیکون ویکی ابزار
پروفایل پیامها ثبت جدید مرورگر ویکی ابزار
درباره ما

با توجه به رويكردهاي به روز دنياي مجازي و گرته برداري از نمونه هاي موفق خارجي تلاش داريم به ياري خدا با توجه به حفظ فضاي تخصصي در تالارتوزيع ابزار در اين امر بومي سازي كرده و اين خلا را در صنف ابزار ايران و يا حتي كشورهاي همسايه فارسي زبان پر كنيم و با ايجاد يك شبكه وسيع صنعتي بينندگان و بازديدكنندگان بيشماري را براي فعاليت اين صنف قدرتمند ايجاد نماييم هدفمان ايجاد اتصال بين تمامي خريداران ،فروشندگان ،توليدكنندگان و واردكنندگان محصولات صنعتي ميباشد


> © تمام حقوق برای talartozi.com محفوظ است


میدان حسن آباد