وسیله‌ای که به ما در نگه داری و بسته نگه‌داشتن درب یاری می‌رساند و همچنین به وسیله کلید باز و بسته می‌شود، قفل نامیده می‌شود. متداول ترین انواع قفل های امروزین که در درب های منازل استفاده می‌شود، قفل های استوانه‌ای یا سویچی می‌باشد. هنگامی که شما درب را میبندید زبانه‌ای فنرسوار و گوه‌ای که از قفل بیرون زده، با صدای کلیک مانندی در جای خود محکم می‌شود. امروزه قفل هایی نیز وجود دارد که بدون استفاده از کلیدی فیزیکی و با بهره گیری از رمز و دکمه های تعبیه شده باز می‌شود که قفل رمزی نامیده می‌شود.

اگر قرار باشد که در اینجا اشاره‌ای مختصر به تاریخچه استفاده از قفل بکنیم باید بگوییم که باستان شناسان دریافته‌اند که در حدود ۴۰۰۰ سال پیش مصریان از نوعی قفل چوبی استفاده میکردند و بعد ها در نزدیکی قرن ۱۵ میلادی اروپاییان قفل هایی از فلز ساختند که باتوجه به قفل های امروزین، ‌قفل هایی بسیار ساده مینمایند. در آخر نیز باید به اجداد قفل های امروزین اشاره کنیم که در انگلستان توسط رابرت بارون و جوزف برامه در دهه ۱۷۸۰ میلادی ساخته شده‌اند.

باتوجه به سازوکار و مکانیزم بازار های فیزیکی و مجازی امروزین، بیشتر قفل های مورد استفاده بصورت عمده خریداری می‌شود و یا به فروش میرسد. خرید عمده قفل باتوجه به کاربرد گسترده و هرروزه قفل، یکی از اصلی ترین مباحث بازار یراق‌آلات محسوب می‌شود. یکی از مسئله های همیشگی خرید های عمده، هزینه های سرسام آور واسطه های بازار می باشد و شما تنها کافیست یک بار قصد خرید عمده وسیله‌ای را کرده باشید تا متوجه اختلاف قیمت کارخانه های تولید کننده و عمده فروشان واسطه‌گر شده باشید. سایت ابزارعمده فعالیت خود را بصورت کاملا اینترنتی و آنلاین در حیطه یراق آلات بصورت عام و در زمینه فروش عمده انواع قفل های موجود در بازار آغاز کرده است. در سایت ابزارعمده باتوجه به ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با تولیدکننده و واردکنندگان یراق و ابزارآلات، هزینه های واسطه‌گری کاملا از بین رفته‌ است. این ادعا به هیچ وجه جمله‌ای تبلیغاتی نیست؛ خود شما به راحتی میتوانید بررسی کنید.