مغازه ابزار فروشی جزو یکی از کسب و کارهای سنتی است که با توجه به توسعه فروشگاه های آنلاین ابزار فروشی همچنان جایگاه خود را دارد و جزو کارهایی که سود زیادی دارد به حساب می آید . مغازه لوازم یراق‌آلات ساختمانی در هر شهری می‌تواند سودآور باشد زیرا به علت ساخت‌وسازهای ساختمانی، مردم درهرصورت باید از لوازمات ساختمانی و یراق‌آلات برای پیش بردن کار خود استفاده کنند. با توجه به اینکه نیاز به ابزار در تمام اقشار جامعه یک نیاز همگانی است هر منطقه و یا محله با توجه به مشتریان خود نیاز به یک مغازه ابزار فروشی دارد این مقاله شامل کلیاتی‌ است که میتوان از آن به عنوان راهنمای راه اندازی ابزارفروشی از آن یاد کرد.

در مغازه ابزار فروشی داشتن یک دکور بسیار زیبا و اینکه مشتری بتواند در مغازه شما چرخی بزند و از نزدیک تمام ابزارآلات مورد نیاز خود را بررسی و لمس کند بسیار مهم است . سعی کنید تا حد امکان متراژی را در نظر بگیرید که آزادی عمل جهت دکور و چیدمان ابزار ها را در آن داشته باشید .

در راه اندازی مغازه ابزار فروشی شما باید در مرحله نخست هزینه هایی مانند : خرید و یا اجاره مغازه ، هزینه دکور مغازه و هزینه های مربوط به اخذ مجوز و … را در نظر بگیرید و سپس سرمایه اصلی که خرید ابزار مورد نیاز می باشد را مشخص کنید .

سرمایه اولیه موردنیاز برای این کسب‌وکار به سیاست‌های شما، مساحت مغازه لوازم ساختمانی، استان و شهرستان محل فعالیت شما و … دارد. طبیعتاً هزینه‌های رهن و اجاره مغازه در تهران و مراکز استان‌ها بسیار بالاتر از شهرستان بوده و بر سرمایه اولیه شما تأثیر مستقیم دارد. یکی از موارد بسیار مهم برای راه اندازی ابزار فروشی بررسی موقعیت محل فروشگاه است. برای انتخاب مکان فروشگاه وقت زیادی در نظر بگیرید و یک مکان مناسب را با توجه به مقدار سرمایه ای که دارید اجاره و یا خرید کنید.

برای انتخاب مغازه حتما به وضعیت اقتصادی افراد آن محل توجه کنید و سطح مالی آنها را در نظر بگیرید.

راهنمای راه اندازی ابزارفروشی

مزیت این کسب‌وکار بر سایر مشاغل نظیر سوپرمارکت، چاپ دیجیتال، رستوران‌داری، فست فودی، قنادی و … دارد این است که به تجهیزات خاصی نیازی نیست و تنها با قفسه‌بندی فروشگاه لوازم یراق‌آلات ساختمانی می‌توانید مغازه را از محصولات پرکرده و سرمایه‌ای درزمینه خرید تجهیزات جانبی و ثانویه لازم نیست

راه اندازی ابزار فروشی همانند سایر مشاغل نیاز به دریافت مجوزهای لازم دارد. برای اطلاع از روند دریافت این مجوزها می توانید از افرادی که کسب و کار مشابه دارند و یا با استفاده از جست و جو در اینترنت اطلاعات لازم را پیدا کنید و سپس با مراجعه به مراکز اداری مربوطه و همچنین اتحادیه ابزار در شهر خود مجوزهای مورد نیاز را دریافت کنید

در آخر نیز از همان ابتدا، حتی شاید بهتر باشد قبل از انتخاب ملک و در لحظه تصمیم جدی شما برای راه اندازی ابزار فروشی،‌به تامین کننده ابزار و یراق‌آلات خود توجه کنید. شما با داشتن یک ابزارفروشی نیاز به خرید عمده ابزارآلات بصورت مدام دارید و این فرایند ممکن است با مشکلات جدی بیشماری همراه باشد که شما میتوانید با انتخاب تامین کننده ابزارآلات و یراق خود بصورت عمده، از همان ابتدا،‌از بروز مشکلات جلوگیری کنید.

به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از شروع کسب و کار خود، حتما به مقاله راهنمای قدم به قدم راه اندازی فروشگاه ابزار و یراق سایت ابزارعمده مراجعه نماید.