ایجاد مقاله جدید .دستگاه مینی فرز باید متناسب با استفاده شما انتخاب شود.اگر شما مصارف خانگی دارید و برای کارهای سبک می خواهید از آن استفاده کنید قدرت حدود 800 وات برای شما کاربردی می باشد.اما اگر برای کارهای حرفه ای تر و سنگین تر میخواهید از مینی فرز و فرز استفاده کنید باید قدرتی بالای 1000 وات و متناسب با کاربرد شما داشته باشد.از نظر سرعت در حال آزاد دستگاه که به دور در دقیقه معروف است به طور کلی به دو نوع 6500 و 8500 تقسیم می شوند.

معمولا برای سنگ بری که فرزهای معروف به سنگ بری هستند این عدد باید کم تر از فرزهای آهنگری باشد.در مورد فرزها نوع برقی قدرت بالاتری دارید نسبت به نوع بادی،اما نوع بادی قدرت مانور بالاتری دارد.

برای کار با مینی فرز و فرز نیاز به صفحه مناسب برای برش و ساب احتیاج دارید که باید متناسب با متریال مورد نظر انتخاب شود.صفحات به سه شکل برش،ساب و پولیش یا پرداخت استفاده می شوند.همیشه از صفحه ای استفاده کنید که سالم باشید.

حتما برای استفاده از ابزارآلات برقی دفترچه راهنمای آن ها را مطالعه کنید.

حالا صفحه مورد نظر را روی دستگاه نصب کنید و مطمئن شوید که محکم بسته شده است.فلنچ های مربوطه را همیشه بررسی کنید تا تمیز باشند.فلنچ ها را بیش از حد سفت نکنید.

بهتر است از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید.

حالا قطعه کار را در یک جای محکم و صاف قرار دهید.

حفاظ تیغه دستگاه را حتما ببندید و مطمئن شوید که درست بسته شده است.

مینی فرز را محکم در دو دست نگه دارید به شکلی که در جهت مخالف سطح کار باشد و نزدیک به لبه قطعه کار.

همیشه سرعت را متناسب با صفحه تنظیم کنید و از حد مجاز فراتر نروید.

قبل از اینکه بخواهید مینی فرز را به قطعه کار نزدیک کنید باید دستگاه را روشن کنید.

اگر می خواهید برش انجام دهید،صفحه برش و دستگاه را به قطعه کار نزدیک نگه دارید،بعد دستگاه را روشن کنید و برش را بر اساس علامت گذاری روی قطعه کار و از سمت بیرون به سمت خود برش را انجام دهید.اگر برای پرداخت،ساب و پولیش از مینی فرز استفاده می کنید باید آن را در سطح کار و به صورت عرضی و در تمام سطح قطعه کار حرکت دهید.بعد از اتمام کار دستگاه را آرام و بدون حرکت اضافی از قطعه کار بلند کنید.در هنگام ساب زدن قطعه کار دستگاه مینی فرز را در زاویه حدود 35 درجه نگهدارید.

به دستگاه حین کار به هیچ وجه فشار اضافی و ضربه وارد نکنید.اجازه دهید دستگاه کار خود را انجام دهد.

گاهی نیاز به تعویض صفحه سنگ پیدا می کنید،برای این کارحتما دوشاخه را از پریز جدا کنید.صفحه سنگ آسیب داده را با استفاده از آچار از روی دستگاه باز کنید.صفحه سنگ سالم باید در مرکز باشد و آن را بر روی مهره قرار دهید،با آچار مخصوص،مهره یا همان فلنچ را محکم کنید.دکمه روشن خاموش را روی حالت خاموش قرار دهید و بعد کابل دستگاه را به پریز وصل کنید.

اگر آچارهای دستگاه در دسترس شما نیست،مهره زیر دستگاه را با انبر قفلی نگه دارید و برای پیچاندن مهره از پیچ گوشتی استفاده کنید.