صفحه اصلی / وبلاگ / حوزه مالیات

100 درصد جرایم مالیاتی تا پایان بهمن ماه بخشوده می شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور: 

100 در صد جرایم مالیاتی تا پایان بهمن ماه بخشوده می شود. استقرار میز خدمت و تقویت حضور میدانی برای رفع مشکلات اصناف و اتحادیه ها

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از ابلاغ بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی، عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف تا سقف صددرصدی به مدیران کل امور مالیاتی خبر داد.

سید محمدهادی سبحانیان، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف تا سقف صددرصدی جرایم قابل بخشش به همکاران سراسر کشور اعلام می شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، برپایی و استقرار میز خدمت و تقویت حضور میدانی برای رفع مشکلات اصناف و اتحادیه ها در دوره تحولی نظام مالیاتی را به عنوان الگوی مصداقی در چهارچوب رویکرد تکریم مودیان و در راستای تسریع و تسهیل امور فعالان اقتصادی دانست که با استقبال بسیار خوب اتحادیه ها و صنوف و مودیان مالیاتی روبرو شده است.

سبحانیان تصریح کرد: یکی از دغدغه های فعالان صنفی افزایش میزان معافیت اصناف و مشاغل بود که با همراهی و همکاری مجلس شورای اسلامی رشد قابل توجهی کرده است، به طوری که از 47 میلیون تومان سال جاری به 144 میلیون تومان برای سال آینده افزایش یافته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: بسیاری از اصناف و مشاغل، اسناد و مدارک نداشتند و موقعی که ماموران سازمان امور مالیاتی به آنها مراجعه می کردند، صورتحسابی برای خرید نداشتند که برایشان اعتبار لحاظ شود، با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی  و موافقت مجلس در لایحه بودجه با لحاظ ضریب ارزش افزوده  کاهشی برای پرونده هایی که در سنوات گذشته باز بوده، این پرونده هاجمع بندی و دغدغه بسیاری از اصناف و مشاغل حل می شود.