صفحه اصلی / وبلاگ / اخبار اتاق اصناف ایران

مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار : مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت : بیش از 20 هزار مجوز به شناسه یکتا تبدیل شده است، اما بر اساس قانون باید تمامی مجوزها تا پایان سال به شناسه تبدیل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا، سید امیر سیاح اظهار کرد: قانون به مدت دو سال مهلت داده که همه مجوزهای کاغذی در سطح کشور به الکترونیکی تبدیل شود و بر این اساس همه خدمات به فعالان اقتصادی از سال آینده با شناسه الکترونیکی یکتا ارائه می شود.

رئیس مرکز مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار ادامه داد : تمام فعالان اقتصادی که دارای مجوز کسب و کار هستند تا پایان سال فرصت دریافت شناسه یکتا دارند. برای دریافت شناسه یکتا تنها کد پستی، شناسه صنفی، شماره تلفن همراه و کد ملی مورد نیاز است.

وی با تاکید بر اهمیت اتصال کلیه دستگاه ها به درگاه ملی مجوزها افزود : تقریبا تمام دستگاه ها به غیر از آموزش و پرورش، وزارت علوم و بخشی از معدن وزارت صمت هنوز به این سامانه برای تبدیل مجوز به شناسه یکتا متصل نشده اند اما تلاش می کنیم تا پایان سال به این شناسه متصل شوند. البته وزارت آموزش و پرورش تا پایان ماه جاری به شناسه یکتا متصل خواهد شد.

سیاح گفت : بیش از یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد که در اینستاگرام، سایت های مختلف و مغازه ها بدون مجوز فعالیت اقتصادی می کنند که آنها نیز برای ادامه فعالیت خود و دریافت خدمات دولتی باید از سال آینده شناسه یکتا دریافت کنند.