صفحه اصلی / وبلاگ / اخبار اتاق اصناف ایران

تامین مالی هوشمند باید تبدیل به یک فرهنگ شود

وزیر اقتصاد در رونمایی از سه ابزار تامین مالی بانک تجارت؛ تامین مالی هوشمند باید تبدیل به یک فرهنگ شود

مراسم رونمایی از سه ابزار تامین مالی بانک تجارت، عصر دیروز و با حضور سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی، اصغر ابوالحسنی، قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی و سید مهدی فرحی، قائم مقام وزارت صمت و مدیران شرکت های بزرگ صنعتی و تجاری همکار و طرف قرارداد این بانک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، خاندوزی با اشاره به اینکه بانک های مرکزی در سراسر جهان، معمولا جلوی بخش پولی را با هدف مبارزه با تورم می گیرند، گفت: این در حالی است که بخش پولی ، در کنار آثار تورم آفرین، یک وجه ایجابی و سازنده و پیش برنده نیز دارد که می تواند به سهل تر و کم هزینه تر شدن بخش واقعی اقتصاد کمک کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در ادبیات اقتصادی، به این «وجه» و این «کار ویژه»، «تامین مالی» اطلاق می شود و در این راستا، تامین مالی بخش تولید، بعنوان یکی از مهم ترین اقدامات نظام بانکداری محسوب می شود.

وزیر اقتصاد، اصابت دقیق و هدفمند منابع بانکی به نقطه ای که از قبل تعیین شده است را بیانگر هوشمند بودن نظام تامین مالی عنوان کرد.

وی ادامه داد: این فرهنگ باید در اقتصاد کشور نهادینه شود که بانک ها به سراغ تولید کنندگان رفته و راه های تسهیل در تامین مالی را جویا شده و به صورت هدفمند برای تحقق آن گام بردارند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد : نوآوری مالی باید در تمام بخش های نظام اقتصادی کشوررقم بخورد و به یک فرهنگ تبدیل شود.

خاندوزی با بیان اینکه، این ابزار باید در رفت و برگشت فی ما بین بانک و تولید کننده، صیقل خورده و نقاط ضعف و قوت آن شناخته شود، گفت : این اتفاق و این فرهنگ که بانک، ناظر بر بخش واقعی اقتصاد و معطوف به تولید است، اتفاق بسیار ارزشمندی است و من از همه مدیران شبکه بانکی تحت اشراف دولت، می خواهم که به ویژه در این برهه، به عنوان یک ارزش و اولویت، به آن بپردازند.