فکر می‌کنید که می‌توان با یک دستگاه جوش اینورتر ۲۰۰ آمپر واقعی، بی‌وقفه جوشکاری کرد؟ آن هم با الکترود پنج!

دستگاه‌های اینورتر جوشکاری معمولا مداومت کاری مناسبی ندارند و در آمپراژ بالای خروجی یا در حین استفاده از الکترودهای قطورتر داغ می‌کنند و از کار می‌افتند.

رونیکس برای آزمودن کارایی و کیفیت دو اینورتر جوشکاری خود با مدل RH-4602 و RH-4604، تست کیفی این محصولات را در قالب چالش الکترود 5 انجام داد. اما الکترود پنج چیست و چه اهمیتی دارد؟ این آزمون کیفی چگونه انجام شد؟ برای پاسخ به این پرسش با ما همراه باشید.

 رونیکس را بخوانید.

الکترود ۵ چیست و چه کاربردی دارد؟

الکترود ۵

قطر مغزی الکترود، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذاری است که برای انتخاب الکترود جوشکاری باید به آن توجه کنید. جوشکاری حرفه‌ای قطعاتِ کار ضخیم نیز مستلزم استفاده از الکترود قطورتر و آمپراژ خروجی بیشتر است. از الکترودهای سایز ۱.۶ تا ۵ می‌توان برای جوشکاری بی‌وقفه استفاده کرد. از الکترودهای تا سایز ۲.۵ برای جوشکاری‌های خانگی استفاده می‌شود و الکترودهای سایز ۴ و ۵ برای فعالیت‌های صنعتی‌تر و حتی جوشکاری اسکلت فلزی ساختمان‌ها است. 

جوشکاران حرفه‌ای می‌دانند که برای نفوذ بیشتر، الکترود 5 را باید به دستگاه اینورتر 250 آمپر وصل کنند. با این وجود، اینورترهای نسل جدید RH-4602 و RH-4604 رونیکس با 200 آمپر واقعی، دارای ساختار مقاومی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید الکترود پنج را  ظرف مدت 20 دقیقه و به‌ صورت مداوم آب کنید.

 افزون بر این، در حین جوشکاری با این دو دستگاه و کاربرد الکترود پنج، کیفیت جوش و پاشش و کلیه استانداردهای مد نظر استادکاران به شدت قابل توجه است. همچنین، دستگاه‌های اینورتر جوشکاری RH-4602 و RH-4604 رونیکس، قبل از بسته‌بندی و عرضه به بازار ابزار ایران، تحت تست اورلود یا بیش‌باری قرار می‌گیرند تا ابزاری کارآمد و سالم به دست مصرف‌ کننده برسد.

اینورترهای نسل جدید رونیکس: ۲۰ دقیقه جوشکاری بی‌وقفه با الکترود ۵ و ۲۰۰ آمپر واقعی

اینورتر جوشکاری RH-4604 رونیکس

نسل جدید اینورترهای جوشکاری RH-4602 و RH-4604 رونیکس، انتخاب ایده‌آلی برای جوشکاری صنعتی هستند و با مقاومت فوق‌العاده بالا طراحی و تولید می‌شوند. این اینورترهای جوشکاری بارها و بارها امتحان خود را پس داده‌اند و همراه مطمئن شما در فعالیت‌های جوشکاری هستند.

در این دستگاه‌های جوش اینورترمی‌توانید با ۱۵ عدد الکترود ۵ و ظرف مدت ۲۰ دقیقه، قطعات مختلف را با دقت و سرعت فوق‌العاده بالا، با ۲۰۰ آمپر واقعی جوشکاری کنید!

سایر ویژگی‌های مهم اینورترهای جوشکاری RH-4602 و RH-4604 رونیکس

مجموعه اینورترهای جوشکاری رونیکس

نسل جدید اینورترهای رونیکس، در دماهای بالا یا شرایط سخت آب‌وهوایی، مقاومت و کارایی فوق‌العاده‌ای را از خود نشان می‌دهند. این دستگاه‌های جوش حرفه‌ای، علاوه بر قابلیت جوشکاری بی‌وقفه با الکترود ۵ و ۲۰۰ آمپر واقعی، از ویژگی‌های زیر برخوردار هستند:

چالش الکترود پنج: آزمون کیفی اینورترهای جوشکاری RH-4602 و RH-4604 رونیکس

در جوشکاری‌های حرفه‌ای و فعالیت‌های صنعتی، الکترودهای ۴ و ۵ بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر بتوانید در حین جوشکاری از الکترود با قطر پنج میلی‌متر، به طور مدام استفاده کنید، کیفیت جوش بین قطعات بالاتر می‌رود. بنابراین، قابلیت استفاده از الکترود ۵ برای جوشکاری بی‌وقفه، ویژگی حائز اهمیتی است که فقط یک اینورتر می‌توانید با این ویژگی ساخته شود.

رونیکس به منظور تست کیفی محصولات خود، چالش الکترود پنج را برای دو اینورتر جوشکاری RH-4602 و RH-4604 انجام داد. از همان ابتدای فرآیند جوشکاری، از الکترود پنج استفاده و جریان خروجی دستگاه روی 200 آمپر تنظیم شد.

نتایج نشان داد که با اینورترهای جوشکاری RH-4602 و RH-4604 رونیکس، می‌توانید به راحتی 20 دقیقه بی‌وقفه با الکترود پنج و 200 آمپر واقعی جوشکاری کنید.

 

برای مشاهده مقاله و ویدئوی این آزمون کلیک کنید.

https://www.ronix.ir/mag/continuous-welding-with-electrode-5/

فروشگاه Ronix
  Ronix
مشاهده فروشگاه
021-6497
1402/03/4 - 10:44

خیابان جمهوری-خیابان حافظ-خیابان جامی-نبش کوچه افشار-شرکت رونیکس

تالارتوزیع

برای اشتراک گذاری پست ها روی شبکه های اجتماعی مورد نظر خود کلیک نمایید.