عوارض کار با چکش برقی را بدانید!

عوارض کار با چکش برقی را باید جدی گرفت! همانطور که می‌دانید کار با وسیله‌های برقی گاها خطرات جبران ناپذیری در پی دارد. حین استفاده از این وسایل باید نکات ایمنی را در نظر داشت تا از وجود هرگونه مشکلی برای کارکنان و کارگران جلوگیری کرد. در این راستا در این مقاله به نکاتی پرداخته‌ایم که برای حفظ سلامتی‌تان باید به آنها توجه نمایید.

در این بخش از مجله ابزار هیوندای همراه ما باشید تا شما را با خطرات کار با چکش برقی آشنا سازیم.

کار با چکش برقی چه عوارضی در پی دارد؟

چکش برقی یا چکش تخریب و بتن کن که پیکور نیز نامید‌ه می‌شود، یکی از ابزارآلات مورد استفاده در ساخت و ساز ساختمانی است. برای تخریب دیوارهای مختلف، کف زمین، آسفالت، کاشی، سرامیک و سنگهای مختلف و بتنهای سخت از چکش برقی استفاده می‌کنند. در مشاغلی مانند نجاری، آهنگری و یا برای شکستـن اشیا نیز از این ابزار استفاده می‌شود. ضرورت وجود این ابزار در پروژه های عمرانی حس می‌شود که به کمک نیروی برق عملیات تخریب صورت می‌گیرد.

هر جا سخن از برق به میان می‌آید لرزه‌ای بر جان ما می‌افکند و دلهره تمام وجودمان را فرا می‌گیرد. کارگران و کارکنان ساختمانی که تماس زیادی با برق و ابزارآلات برقی دارند باید خود را بیمه نمایند. احتیاط همیشه شرط عقل بوده و خواهد بود. چکش تخریب هم که ابزاری بسیار قوی و سنگین می‌باشد باید با احتیاط استفاده شود تا از صدمات متعاقب و جبران‌ناپذیر جلوگیری به عمل آید.

نکات ایمنی برای کار با چکش برقی عبارتند از:


•    استفاده از گوشی صداگیر

سر و صدای بلند می‌‎تواند منجر به از دست داد‌ن شنوایی شود. بنابراین حین استفاده از چکش تخریب لازم است تا از گوشی صداگیر استفاده نمایید.


•    مطالعه دفترچه راهنما

قبل از هر گونه استفاده از دستگاه حتما دفترچه راهنمای آن دستگاه و نکات ایمنی مربوطه را مطالعه نمایید. عدم استفاده از راهنمای استفاده از دستگاه و نکات ایمنی آن چیزی از بار مسئولیت شما کم و به مسئولیت تولیدکننده نمی افزاید.

برای مطالعه ادامه مقاله لطفا اینجا را کلیک کنید

 

 

ابزار هیوندای
  Ads
02161010
1402/12/24 - 09:37
63 بازدید

تهران خیابان حافظ خیابان سرهنگ سخایی کوچه سادات شریف پلاک 70 کد پستی:1136647714

تالارتوزیع

برای اشتراک گذاری پست ها روی شبکه های اجتماعی مورد نظر خود کلیک نمایید.