یکی از مشکلات رایج در استفاده از ابزار اره زنجیری مشکل روشن نشدن آن است. گاهی پیش می‌آید که هنگام مراجعه به این ابزار متوجه می‌شوید که اره زنجیری شما یا کلا روشن نمی‌شود و یا بعد از مدت زمان کمی خود به خود خاموش می‌شود. چاره کار شما در این‌گونه مواقع چیست و چه راهکاری باید انجام داد؟ برای یافتن به پاسخ این پرسش و فهمیدن علت روشن نشدن اره زنجیری تا انتهای این مقاله از ابزار هیوندای با ما همراه باشید.

اره زنجیری چیست؟

اره زنجیری یک ابزار برش بسیار قدرتمند است که برای برش متریال‌هایی مانند چوب، فلز و پلاستیک به کار میرود. حال برای رسیدن به پاسخ علت روشن نشدن اره زنجیری ابتدا باید با انواع اره زنجیری و مکانیزم هر یک از آ‌ن‌ها آشنا شویم.

انواع اره زنجیری

بطور کلی اره‌های زنجیری به انواع اره‌های موتوری (بنزینی)، برقی، شارژی، دسته بلند( سرشاخه‌زن) و اره زنجیری دستی تقسیم می‌شوند. در ادامه به معرفی هر یک از  انواع اره و کاربرد آنها می‌پردازیم.

اره موتوری (اره زنجیری)

اره موتوری یا اره بنزینی که گاها اره درخت‌بر هم نامیده می‌شود اغلب برای برش چوب درختان به کار می‌رود. مکانیزم این نوع اره‌ها بصورت موتورهای احتراق دوزمانه تک سیلندر می‌باشد. مزیت موتورهای دوزمانه نسبت به موتورهای چهارزمانه در حجم و وزن کم و قدرت و دور موتور بیشتـر آن‌ها است. این اره نسبت به اره های دیگر از کیفیت بالایی برخوردار است که طبیعتا قیمت آن هم بالاتـرخواهد بود.

 از دیگر مزایای اره زنجیری بنزینی به مواردی مانند لرزش پایین حین کار، تعمیر و نگهداری راحت، کاربری بسیار آسان، سیستم روغن اتوماتیک ، راندمان و سرعت کاری بالا و مورد استفاده در حجم کاری بالا و سنگین می‌توان اشاره کرد.

اره برقی

منبع انرژی این نوع اره از برق شهری تامین می‌شود. معمولا این نوع اره‌ها نسبت به اره‌های بنزینی ارزان‌تر، سبک‌تر، کوچک‌تر و دارای آلودگی صوتی و زیست محیطی کم‌تری می‌باشند. یکی از محدودیت‌های این نوع اره نیاز به پریز برق است که قابلیت جابه جایی این مدل اره‌ها را از آن‌ها سلب می‌نماید. عموما اره‎‌های برقی برای مصارف خانگی، هنری، منبت‌کاری،خراطی و … مناسب‌تر می‌باشند، عملکرد ضعیف‌تری نسبت به اره‌های بنزینی دارند و طبیعتا قیمت پایین‌تری هم خواهند داشت. از سایر مزایای این اره می‌توان به لرزش دست پایین و ایمنی بیشتـر آن اشاره کرد.

برای مطالعه ادامه مقاله لطفا اینجا را کلیک کنید

ابزار هیوندای
  Ads
02161010
1402/12/26 - 09:22
58 بازدید

تهران خیابان حافظ خیابان سرهنگ سخایی کوچه سادات شریف پلاک 70 کد پستی:1136647714

تالارتوزیع

برای اشتراک گذاری پست ها روی شبکه های اجتماعی مورد نظر خود کلیک نمایید.