تمامی افرادی که به صورت حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف صنعت کار می‌کنند، نیاز به وسایلی مانند کفساب، پولیش و برش‌دهند‌ه دارند. سنگ فرز می‌تواند تمامی این نقشها را برای آنها ایفا نماید. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که بهسنگ فرز یا سنگ فرش نیاز دارید، باید قبل از خرید آن اطلاعاتی به دست آورید. در این مقاله از  ابزار هیوندای نکاتی بیان شد‌ه است که می تواند راهنمای خوبی برای خرید شما باشد.

مانند هر ابزار دیگری ایمنی برای سنگ فرز از اهمیت بالایی برخوردار است. قطعا شما نیز به دنیال فرزی هستید که موجب آسیب یا جراحتی نشود. از این رو فرزی را انتخاب نمایید که ایمنی بیشتـری داشتـه باشد.

سنگ فرز چیست؟

سنگ فرز یا سنگ جت یکی از ماشین‌های ابزار برقی است که برای ماشین کاری قطعات مختلف از آن استفاده می‌شود. دستگاه سنگ فرز در ابتدا برای سنگ‌زنی استفاده می‌شد. امروزه این دستگاه ابزاری چندکاره است و کاربردهای مختلفی نظیر برش، حکاکی، سنباده زنی، پولیش و غیره دارد. این دستگاه برای اولین بار در سال 1954 میلادی در آلمان ساختـه شد.

عمده فرزهای موجود در بازار با استفاده از نیروی برق کار می‌کنند و در مدلهای سیمی و شارژی تولید می‌شوند. مدل‌های شارژی قابلیت حمل و نقل بالایی دارند، اما به خاطر وزن باطری سنگین‌تـر از مدل‌های سیمی هستند. فرزهای سیمی قدرت بسیار بیشتری از مدل‌های شارژی دارند و برای کارهای سنگین مدت مناسبتـر هستند. تنها مشکل در حمل و نقل و جابه‌جایی آنها است.

سنگ فرز چند آمپر است؟

مانند هر ابزار برقی دیگری، هنگام خرید دستگاه فرز باید به ولتاژ، میزان آمپر و برق مصرفی دستگاه توجه نمود. موتور دستگاه‌های فرز مختلف با توان متفاوت عرضـه می‌شوند. اکثر فرزهای موجود در بازار ولتاژ بین 110 تا 230 و توانی بین 500 تا 2500 وات دارند.

جهت چرخش سنگ فرز

گاهی اوقات ممکن است صفحه برش یا همان دیسک صفحه فرز بر اثر استفاده نادرست و یا گذشت زمان دچار خرابی و آسیب شود. در این صورت باید یک دیسک جدید تهیه کرد و به تعویض صفحه فرز مشغول شد. هر چند تعویض صفحه ساب و برش دستگاه فرز به کمی دانش نیاز دارد ولی کار سختی نیست و تنها چند دقیقه زمان خواهد گرفت.

برای مطالعه ادامه مقاله لطفا اینجا را کلیک کنید

 

 

ابزار هیوندای
  Ads
02161010
1402/12/27 - 15:34
57 بازدید

تهران خیابان حافظ خیابان سرهنگ سخایی کوچه سادات شریف پلاک 70 کد پستی:1136647714

تالارتوزیع

برای اشتراک گذاری پست ها روی شبکه های اجتماعی مورد نظر خود کلیک نمایید.