صفحه اصلی / وبلاگ / عمومی

13 هزار پیشخوان برای تبدیل مجوزها وارد عمل شدند

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار : 13 هزار پیشخوان برای تبدیل مجوزها وارد عمل شدند

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار اعلام کرد: 13 هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور برای تبدیل مجوزهای خود و ارائه خدمات تبدیل مجوز برای سایر رسته های فعالیت اقتصادی دارای مجوز وارد عمل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، سید امیر سیاح گفت : اصل بر این است که صاحبان مجوز کسب و کار بتوانند با گوشی تلفن همراه خود نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند اما تلاش کردیم تا با همکاری دفاتر پیشخوان فرایند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا را برای آن دسته از افرادی که نمی توانند خودشان مجوز الکترونیکی دریافت کنند را مهیا کنیم.

ایشان افزودند : متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان با هزینه حدود 30 هزار تومانی نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۶۵۰ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است، تصریح کرد: تا روز شنبه (۲۲ اردیبهشت ماه)۱۰۰ هزار ورودی به درگاه ملی مجوزها برای ثبت و صدور شناسه یکتا داشتیم اما به طورقطع میزان ورود به درگاه ملی مجوزها برای دریافت شناسه یکتا از این پس بیشتر خواهد شد.

رییس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر تسریع تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا اظهار کرد: تا ۲۵ اردیبهشت نیمی از مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا تبدیل می شود اما تقاضا داریم تمام دارندگان مجوزهای کسب و کار در اسرع وقت نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند.
سیاح تصریح کرد: تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا امکان نظارت پسینی و قانونی بر کسب و کارها ایجاد می کند. سیاح با بیان اینکه خدمات حاکمیتی برای آن دسته از صاحبان مجوز که شناسه یکتا دریافت نکنند به تدریج قطع می شود، خاطرنشان کرد: تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا منجر به شناسایی فعالیت های اقتصادی زیرزمینی می شود. شناسایی و حذف فعالیت های غیرقانونی منجر به حفظ سهم بازار فعالان اقتصادی دارای مجوز و رسمی می‌شود.

(به گزارش اتاق اصناف ایران)