صفحه اصلی / وبلاگ / عمومی

حداکثر هزینه 6 میلیون تومانی برای تعویض کارت خوانهای قدیمی با اندرویدی

سخنگوی سازمان امور مالیاتی : حداکثر هرینه 6 میلیون تومانی برای تعویض کارت خوانهای قدیمی با اندرویدی

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت : در راستای پیاده سازی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان حداکثر هزینه احتمالی تعویض کارتخوانهای قدیمی با اندرویدی تا 6 میلیون تومان برای مودیان خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از بازار، مهدی موحدی بکنظر در مورد مودیانی که قادر به صدور صورتحساب الکترونیک از طریق دستگاههای کارتخوان قدیمی خود هستند، اعلام کرد : کسانی که فروش تک نرخ دارند، یعنی کالاهایی می فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند ( به طور مثال، همه کالاهایی که می فروشند مالیات 9 درصد دارد یا همه آنها معاف از مالیات است) می توانند از رسید دستگاه کارتخوان خود به عنوان صورتحساب نوع سه بهره مند شوند و تکلیفی جز این نداشته باشند، چه خالص فروش آنها بالای 18 میلیارد تومان یا کمتر از آن باشد.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت : کسانی که فروش تک نرخ دارند یعنی کالاهایی می فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند، در صدور صورتحساب نوع سه، نیازی به شرکت معتمد ندارند و رسید دستگاه کارتخوان به عنوان صورتحساب برایشان ثبت می شود.

مدیر کل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور درباره هزینه احتمالی تعویض کارتخوانهای قدیمی با اندرویدی نیز افزود : این کار هزینه ای تا 6 میلیون تومان خواهد داشت. این در حالی است که برخی « شرکت های معتمد » به صورت رایگان این جایگزینی را انجام می دهند.

این مقام مسئول ارسال صورتحساب از طریق شرکت های معتمد به سازمان امور مالیاتی برای مودیان را رایگان و بدون پرداخت هزینه خواند.