صفحه اصلی / وبلاگ / عمومی

درخواست ارائه مجوز کاغذی از سوی مامور دولتی جرم است

رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد : درخواست ارائه مجوز کاغذی از سوی مامور دولتی جرم است / برخورد قانونی با متخلفان

 

رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد با اشاره به غیر قانونی بودن ارائه مجوزهای کسب و کار به صورت کاغذی به ماموران دولتی گفت : هرگونه درخواستی از سوی مامور دولتی مبنی بر ارائه شناسه یکتا به صورت کاغذی مطابق قانون جرم است و با مامور متخلف برخورد قانونی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا، سید امیر سیاح در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به تاکید قانون بر معتبر بودن شناسه یکتا گفت: در ماده 7 قانون اصل 44 با صراحت از شناسه یکتا به عنوان مجوز نام برده شده است و اگر مامور حکومتی از کسی درخواست مجوز داشت و صاحب مجوز شناسه یکتای خود را نشان داد و آن مامور خواستار برگه کاغذی مجوز شد، آن مامور مرتکب جرم شده و با وی برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی در ادامه افزود : صاحبان شناسه یکتا در صورت مشاهده تخلف از سوی مامور دولتی، می توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها، شکایت خود را از ماموری که خواستار برگه کاغذی باشد، ثبت کنند و بر اساس قانون با آن مامور برخورد قانونی می شود.

رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد با اشاره به برخورد با برخی از ماموران گفت: تا امروز چند مدیرکل از طریق شکایات مردمی روانه دادگاه شده و دادگاه در حال صدور حکم برای این مدیران متخلف است.

سیاح تصریح کرد: هر ماموری که خواستار برگه کاغذی مجوز الکترونیکی باشد، مرتکب جرم شده است و تفاوتی ندارد که آن شخص مامور بهداشت باشد یا مامور مالیات، در هر صورت مرتکب جرم شده و طبق قانون، در صورت اثبات جرم، روانه زندان می شود.

وی در پایان با اشاره به روش های استعلام مجوز های الکترونیکی و شناسه یکتا خاطر نشان کرد : به راحتی می توان از طریق تلفن های هوشمند و با مراجعه به بانک اطلاعات کسب وکار ایران به نشانی QR.mojavez.ir و با جست و جوی نام شخص از برخورداری یا عدم برخورداری آن شخص از شناسه یکتا و مجوز الکترونیکی کسب و کار وی مطلع شد.

(به گزارش اتاق اصناف ایران)