شبکه اجتماعی صنعت گران کشور


ابزار
یراق ایمنی
پیچ و مهره ماشین آلات CNC
ادوات کشاورزی و صنعتی سنگ و مصالح ساختمانی
الکتریکی و روشنایی مواد اولیه و لوازم باغبانی
الکترونیک و دوربین حفاظتی آسانسور و الکترومکانیک
لوازم بهداشتی ساختمان رنگ و رزين

حقایقی در مورد آرگون ، بالن صنعت بالن صنعت
1398/06/27
آرگون یک عنصر بی اثر ، بی رنگ و بدون بو و یکی از گازهای نجیب 
است. این عنصر در چراغ های فلورسنت و جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد و از واژه یونانی “lazy” به معنای تنبل برای آن استفاده می شود. و دلیل آن واکنش پذیری کم این گاز است.

به گزارش شیمکول، در کره زمین اکثریت قریب به اتفاق آرگون موجود، ایزوتوپ آرگون 40 است که از تغییرات رادیواکتیوی پتاسیم40 ناشی میئشود. اما در فضا، آرگون در ستارگان ساخته می شود ، هنگامی که دو هسته هیدروژن یا ذرات آلفا با سیلیکون32 ترکیب می شوند یک ایزوتوپ آرگون 36 تولید می شود. (ایزوتوپ های یک عنصر تعداد نوترون های مختلفی در هسته دارند.)

اگرچه آرگون، یک گاز بی‌اثر است، اما آن با توجه به انجمن سلطنتی شیمی0.94 درصد از اتمسفر زمین را تشکیل می‌دهد. با محاسبات Chemicool، این مقدار به ۶۵ تریلیون تن می‌رسد و این تعداد در
طول زمان افزایش می‌یابد چون پتاسیم ۴۰ از بین می‌رود.

معرفی علمی
طبق آزمایشگاه ملی شتاب دهنده خطی ملی جفرسون ، خواص آرگون عبارتند از:
عدد اتمی (تعداد پروتونهای موجود در هسته): 18
نماد اتمی (در جدول تناوبی عناصر): Ar
وزن اتمی (جرم متوسط اتم): 39.948
تراکم: 0.0017837 گرم در هر سانتی متر مکعب
فاز دمای اتاق: گاز
نقطه ذوب: منهای 308.83 درجه فارنهایت (منهای 189.35 درجه سانتیگراد)
نقطه جوش: منهای 302.53 درجه فارنهایت (منهای 185.85 درجه سانتیگراد)
تعداد ایزوتوپ ها (اتم های یک عنصر با تعداد متفاوت نوترون): 25 عدد و3 عدد پایدار
رایج ترین ایزوتوپ ها: Ar-40 (99.6035 درصد فراوانی طبیعی) ، Ar-40 ) 0.0629 درصد فراوانی طبیعی) ، Ar-36 (0.3336 درصد فراوانی طبیعی)

موارد استفاده از آرگون
براساس گزارش rsc، اولین نشانه وجود آرگون در سال ۱۷۸۵ توسط دانشمند انگلیسی، هنری کاوندیش از هوا، منتشر شد.کاوندیش نتوانست بفهمد این یک درصد ماده مرموز در هوا چیست؟ این کشف بیش از یک قرن بعد، در سال 1894 رخ داد. همزمان با همکاری و ارتباط با لرد ریلی (جان ویلیام استروت) ، ویلیام رمزی شیمیدان اسکاتلندی گاز این اسرارآمیز را شناسایی و توصیف کرد. این دو در سال 1904 جایزه نوبل شیمی را برای این کشف دریافت کردند. وی ضمن تحقیق در مورد این عنصر ، طبق گفته سازمان جایزه نوبل، هلیوم را نیز کشف کرد. او با فهم اینکه عناصر مرتبطی احتمالاً وجود دارند، پس از آن سریعا نئون، کریپتون و زنون را پی در پی یافت.

از آنجا که آرگون بی اثر است، در فرآیندهایی استفاده می شود که به گاز غیر واکنشی احتیاج دارند. به گفته شرکت تأمین گاز Praxair، نمونه هایی از جوشکاری آلیاژهای مخصوص و تولید ویفرهای نیمه هادی از خواص آرگون است. آرگون همچنین عایق خوبی است، بنابراین اغلب برای گرم نگه داشتن غواص در لباس های غواصی در اعماق دریا استفاده می شود.
یکی دیگر از کاربردهای آرگون حفاظت از اسناد و اشیاء تاریخی است. این گاز در اطراف اسناد مهم مانند نقشه جهان با قدمت 1507 در کتابخانه کنگره و نسخه ای از Magna Carta که توسط بایگانی ملی آمریکا نگهداری می شود استفاده شده و در آنجا پمپ می¬شود. برخلاف اکسیژن، آرگون کاغذ یا جوهر استفاده شده در اسناد را تخریب نمی کند.

طبق گفته بیل کنکانون،چراغ های نئون که آبی می‌درخشند حاوی آرگون هستند. (نئون خود باعث درخشش نارنجی و قرمز می شود.)
آرگون نیز در فن‌آوری لیزر بکار می‌رود، از جمله لیزری گاز آرگون (ArF) لیزری که برای انجام LASIK یا جراحی‌های PRK مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سال ۱۹۸۱، شرکت” IBM Srinivasan Sri”، یکی از این لیزرها را در قسمت باقیمانده استخوان بوقلمون مورد آزمایش قرار داد و پتانسیل آن را به عنوان ابزاری برای جراحی حساس کشف کرد.

در سپتامبر سال 2014 ، محققان دریافتند که آبهای زیرزمینی آلوده در پنسیلوانیا و تگزاس ناشی از روش استخراج روغن نیستند که به عنوان هیدروپراکشن شناخته می¬شود، بلکه از محل چاه های نشت یافته آلوده شده اند. آنها این کشف را با تزریق آرگون و سایر ردیاب های گاز نجیب به چاه ها، جایی که با متان مخلوط شده اند، انجام دادند.
آرگون در سال ۱۹۵۷ دست‌خوش تغییراتی شد: در سال ۱۹۵۷، اتحادیه بین‌المللی شیمی محض و کاربردی (آیوپاک) نماد atomic را از “A” به ” Ar ” امروزی تغییر داد.

تحقیق جاری در خصوص آرگون
سالها است که گاز زنون به عوان یک گاز نجیب، برای درمان صدمات مغزی مورد مطالعه قرار گرفته است. با این حال، زنون گران است، بنابراین محققان مجبور به روی آوردن به پسر عموی نجیب زنون ، یعنی آرگون، به عنوان یک جایگزین بالقوه شدند.

زمینه این تحقیق هنوز نو است، اما آزمایشات در کشت سلولی و بروی حیوانات نشان می دهد که آرگون می تواند روزی برای محدود کردن آسیب مغزی پس از حوادث آسیب زا یا نرسیدن اکسیژن به مغز استفاده شود. در یک بررسی که در ژورنال تحقیقات پزشکی گاز در فوریه 2014 منتشر شد، مشخص شد درمان با آرگون در بیشتر موارد، میزان مرگ و میر سلول های مغزی را به میزان قابل توجهی، 15 تا 25 درصد کاهش می دهد.دسته بندی : جوش و برش
منبع : www.balonsanat.con
کلمات کلیدی : حقایقی در مورد آرگون ، گاز آرگون ، شارژ آرگون ، بالن صنعت ، فروش کپسول گاز آرگون
درباره ما

با توجه به رويكردهاي به روز دنياي مجازي و گرته برداري از نمونه هاي موفق خارجي تلاش داريم به ياري خدا با توجه به حفظ فضاي تخصصي در تالارتوزيع ابزار در اين امر بومي سازي كرده و اين خلا را در صنف ابزار ايران و يا حتي كشورهاي همسايه فارسي زبان پر كنيم و با ايجاد يك شبكه وسيع صنعتي بينندگان و بازديدكنندگان بيشماري را براي فعاليت اين صنف قدرتمند ايجاد نماييم هدفمان ايجاد اتصال بين تمامي خريداران ،فروشندگان ،توليدكنندگان و واردكنندگان محصولات صنعتي ميباشد

سایت های مرتبط

اتاق اصناف ایران
وزارت صنعت، معدن و تجارت

میدان حسن آباد